"Egyes ősi népek magát a Földünket is egy óriási organizmusnak tekintik, amelynek az emberiség a központi idegrendszere. A XX. század "Gaia elmélete" az ellentéteket próbálja feleleveníteni, a modern tudomány tényeit felhasználva. Az említett párhuzamokból jól megérthető, hogy ha ennek a gigantikus központi idegrendszernek valamelyik része kiesik, vagy megsemmisül, akkor az rontja az összefüggő szervezet működését, esetleg könnyen tönkre is teheti, és talán még az életben maradásunk is kérdésessé válhat. A civilizáció vezérképviselőit jelentő országokban tapasztalható a fa-elem egyensúlyának talán legfenyegetőbb zavara: az erősen iparosodott országokban ez az elem meghasonlott. Ha ezen országok fejlődésében jelentkező zavarokat az elemek nyelvére fordítjuk, ez abban áll, hogy egy nagyon erős, öntudatos fa Jang áll szemben egy gyenge, alultáplált, meghasonlott fa Jinnel, melynek okai a következők:
- Ezek az országok régóta erőszakosan nyomulnak előre több területen, technológiailag, katonailag és ideológiailag. Számos találmány, felfedezés és a magas fejlettségű technológiával párosuló tudományos haladás származik tőlük.
- Világnézetüket ráerőltetik más népekre.
- A városokban növekvő zűrzavar, a közbiztonság alapvető hiánya jelentkezik, ami az emberek életérzését negatív irányba befolyásolja.
- Az átfogó ökológiai kérdésekkel, mint például az erdők pusztulásával vagy az atomfegyverkezéssel összefüggésben új célkitűzésekről, az új jövőképről folyó viták mélységes egocentrizmust, zavarodottságot és iránytévesztést mutatnak.
A problémák rendezésére való törekvés érzékelhető, intézkedéseket hoztak, jogszabályokat alkottak, ugyanakkor a nagy összefüggéseket nem látják, vagy nem akarják elfogadni. Az intézkedések, szabályok csak részmegoldásokat kínálnak, ezek egyértelműen a fejlett országok további fejlődésének adnak teret. Egyre erősebben érvényesül a fejlett és a fejletlen világ közti ellentmondás, míg a fejlett világ a föld erőinek gátlástalan kiszipolyozásával érte el jelenlegi gazdasági szintjét, lelassítandó a fejlődő világ mozgását, az általa okozott ökológiai károk rendezésében azonos mértéket kíván felállítani.
Korunkban sok a kommunikáció és az információ, de kevés a vízió, sok a beszéd, és az üzenet, de kevés bennük az alapos meggondolás. A vízió a fa-elem ereje, de mielőtt egy vízió alakot ölthetne, gyakran zűrzavar, felbomlás és káosz uralkodik el, ezért is becsülték a régiek a bolondok bölcsességét, eltűrték a szeszélyeiket. A fa elem egy további repedése mutatkozik meg ezeknek az országoknak az agresszióhoz való viszonyulásában. A keresztény tanításokban az agresszió rossz és gonosz, mégis a nyugati kultúra a létező legagresszívebb kultúrák közé tartozik. E kultúrák tanításai szerint az emberek közötti kapcsolatokban a hangos szó vagy a heves mozdulat negatív értékelést kap, ugyanakkor az államok közti kapcsolatokban, kormányszinten erről rendszerint megfeledkeznek. Abban az ellentmondásos helyzetben találjuk magunkat, hogy az iparosodott világ vezetői szónokolnak a békéről és a biztonságról, mégis pusztulás származik belőle, elviszik más kultúráknak a haladást és szétrombolják vele azok organikusan kifejlődött kultúráját."
/ A Chi Kung világa - Dr. Mingtang Xu, Dr. Berend Róbert, 142. - 143. oldal
Ha kíváncsi vagy, miért írom ezeket a bejegyzéseket, katt ide:
https://popkulturalis.blogspot.com/2021/04/idezetek-es-idezettek.html
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése