"Létezik egy nagyon erős tradíció Indiában, kifejezetten ismert néhány emelkedett természetfeletti (metafizikus) elbeszélés szóban és írásban az ősi szentírásokban, arról, hogy a bölcs Keleti emberek, akik előkészítették a gyermek Jézus útját Betlehemben, ténylegesen a Pártus-hun befolyású Nyugat-India nagy bölcsei voltak. Eszerint nem csupán indiai mesterek látogatták meg Jézust, de ő viszonozta is látogatásukat. Jézus életének megmagyarázhatatlan évei alatt - a Szentírás csöndben marad róla megközelítően tizennégy éves korától harmincig - Indiába utazott, valószínűleg a jól megszokott kereskedelmi útvonalon, ami összekötötte a Földközi-tenger térségét Kínával és Indiával. Az ő saját Isten-megvalósítása, újjáéledt és megerősödött a mesterek gyülekezetében és India szellemi környezetében, biztosítva az egyetemes igazság filozófiai hátterét, melyből képes volt egyszerűen prédikálni. (...)
Az indiai ashramokban, s a tibeti kolostorok rejtekében felbecsülhetetlen értékű sásztrák, korabeli feljegyzések hevernek. Ezek tudósítanak a Júdeából érkezett Szent Isszáról - akiben az egyetemes lélek nyilvánult meg -, és aki tizennégy éves korától huszonnyolc éves koráig Indiában volt. A Himalája régióinak szádhui szentjei, és bölcs panditjai között, aki mindenfelé prédikálta üzenetét, s aki aztán visszatért tanítani szülőföldjére, ahol aljasul bántak vele, végül elítélték és kivégezték. Csakhogy időrendben elbeszélve ezekben az ősi szentírásokban, nem más történt, mint Jézus életének ismeretlen évei lettek publikálva. Gondviselésszerűen, ezeket az ősi feljegyzéseket felfedezte és lemásolta (a Himisz Kolostorban Tibetben) egy orosz utazó, Nicolas Notovich. Később saját jegyzeteivel kiegészítve kiadta 1894-ben a The Unknown Life os Jesus Christ címmel.
(...) Az Avatárok saját bölcsességgel felruházottan jönnek. Jézusnak saját készlete volt az isteni megvalósításból, pusztán egyedülálló misszióját akarta megvalósításához igazítani indiai tartózkodása alatt a védikus panditok, a buddhista szerzetek és főként a jóga nagy mesterei között."
Idézet forrása: Bakos Attila - Magyarország harmadik szemmel 197. oldal
"A modern kereszténységnek szembe kell néznie azzal a lehetőséggel, hogy bármikor felfedezhetik Jézusról a történelmi igazságot." /Albert Schweitzer
A könyv megtalálható a Danvatara oldalán -> https://www.danvantara.hu
Ha kíváncsi vagy, miért írom ezeket a bejegyzéseket, katt ide: https://popkulturalis.blogspot.com/2021/04/idezetek-es-idezettek.html
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése